آموزش نصب مه پاش

آموزش نصب مه پاش تک نازل

مه پاش تک نازله یکی از بهترین و مناسب ترین نوع نازل مه ساز کم فشار بوده که مناسب گلخانه، مصارف خانگی، تراس و همچنین دامداری ها می باشد.

این مه پاش ها را می توان هم برای خنک کردن سالن های مرغداری، دامداری و آلاچیق های باغ استفاده نمایید.

یکی از بهترین روش های رطوبت سازی و کاهش دما برای سالن های قارچ این نوع نازل های مه ساز می باشد.

به طور کلی نصب نازل های مه ساز کم فشار شبیه به هم می باشد بصورتی که فقط فاصله نصب مه پاش ها از یکدیگر فرق می کند و بهتر است نازل ها را به فاصله های 70 سانتیمتر الی 100 سانتی متر نصب نمود.

بسته به تعداد و نوع نازل مه ساز انتخاب پمپ هم متفاوت می باشد، در صورتی که تعداد نازل مه ساز حدود 3 الی 8 عدد باشد و فشار آب شهری هم نسبتا بالا باشد نیاز به استفاده از پمپ آب نیست.

برای اتوماتیک کردن تنها یک شیر برقی به همراه تایمر آبیاری کفایت می کند.

اگر فشار آب شهری پایین باشد و یا بخواهیم از مخزن آب استفاده کنیم بهتر است از پمپ های کم فشار کوچک با دبی آب پایین استفاده شود.

اما اگر تعداد مه پاش بین 10 الی 80 عدد باشد بهتر است از یک پمپ 1 اینچ خانگی استفاده کنیم.

در وبلاگ قصد داریم نحوه نصب این نوع نازل را آموزش دهیم.

آبیاری مه پاش

لوازم مورد نیاز:

1.نازل مه پاش

2.لوله ماکارونی (شلنگ مه پاش)

3.شیر کولری (شیر فیتینگی)

4.سه راه، زانو و رابط 6 میلیمتر قطره ای

5.سه راه، زانو و رابط 6 میلیمتر پنوماتیک

6.بست کمربندی

7.بست دیواری شلنگ مه پاش در صورتی که بخواهیم شلنگ ها را به سقف و یا دیوار نصب کنیم

مه پاش آبیاری بارانی
مه پاش آبیاری بارانی

مراحل نصب مه پاش

ابتدا باید شیر مخصوص مه پاش را به لوله یا پمپ آب نصب کنیم.

ورودی این نوع شیر 1/2 اینچ می باشد.

ابتدا شلنگ ماکارونی 6 میل را به شیر نصب کنید و لوله ماکارونی را در مسیر مورد نظر با استفاده از بست کمربندی یا بست دیواری مخصوص مهار نمایید.

یک عدد مه پاش تک نازله را به انتهای لوله ماکارونی وصل کنید در ادامه با استفاده از تیغ لوله ماکارونی را در فاصله های 1 الی 2 متر از هم برش زده و سه راه های فشاری 6 میلیمتر یا پنوماتیک مه پاش را بصورت فشاری نصب کنید.

لوله های ماکارونی را به اندازه های 5 سانت برش بزنید و یک سر تیکه های 5 سانتی را به ورودی هر یک از نازل ها متصل کنید و مه پاش های آماده را به نافی سه راه 6 میلیمتر وصل نمایید.

نصب سیستم آبیاری بارانی مه ساز به اتمام رسیده و حالا می توانید شیر آب را باز نمایید تا عملیات آبیاری بارانی یا مه ساز کار خود را آغاز نماید.

برای تایم دادن این سیستم مه ساز می توانید از شیر برقی استفاده کنید و به دلخواه و مناسب با نوع نیاز آبی هر گیاه آن را تنظیم نمایید.

فشار کاری این نوع نازل ها 1.5 الی 4 بار می باشد و به همین دلیل اسپری کردن آب این نوع مه پاش ها از نمونه های فلزی مشابه پایین تر می باشد و برای بهتر بودن آبیاری می توانید از یک پمپ آب استفاده نمایید.

آبیاری مه پاش

دیدگاهتان را بنویسید

X
Add to cart